36578810_2316033035079197_5984731395887464448_o

CM 2018: Brazilia se impune fără probleme în fața Mexicului și accede în sferturile de finală

Brazilia s-a calificat fără mari emoții în sferturile Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins reprezentativa Mexicului cu scorul de 2:0, pe stadionul din Samara, în optimile de finală. În următoarea etapă, echipa antrenată de Tite se va duela cu Belgia sau Japonia.

Selecao a deschis scorul în minutul 51, după o fază creată de Neymar și Willian. Atacantul lui PSG îi pasează cu călcâiul mijlocașului lui Chelsea, care intră în careu și îi retrimite colegului său, ultimul împingând mingea în plasă.

Pe final de meci, brazilienii și-au dublat avantajul, grație golului lui Firmino, care reușește să șuteze în poartă după ce Ochoa a deviat mingea trimisă de Neymar.

Rezumatul partidei Brazilia – Mexic poate fi văzut AICI!