jkh

Moldova – Luxemburg, scor 1:1, în ultimul meci din Grupele Ligii Națiunilor UEFA

Echipa Naţională a Moldovei a încheiat cu o remiză, scor 1:1, pe teren propriu, ultimul meci cu Luxemburg din grupele Ligii Națiunilor UEFA.

Golul tricolorilor a fost marcat de Radu Gînsari, în minutul 58, din penalty. Gînsari care a ajuns deja la 7 reușite pentru selecționata Moldovei. Oaspeții au egalat în minutul 70 prin Stefano Bensi.

Partida Moldova – Luxemburg a fost ultima jucată de mijlocașul Alexandru Gațcan pentru națională. El a apărat culorile Moldovei începând cu anul 2005, iar de atunci a jucat în 63 de partide și a marcat 5 goluri. Gațcan a fost desemnat cel mai bun jucător al Moldovei în anii 2013, 2015, 2016 și 2017.

Foto/Video: fmf.md