28337020_1718026988261355_480452575623054797_o

Naționala Moldovei a suferit înfrângere, scor 0:3, în amicalul cu Arabia Saudită din deplasare – (VIDEO)

Naționala de fotbal a Moldovei a suferit înfrângere, scor 0:3, în meciul amical disputat în deplasare cu Arabia Saudită, finalistă la Campionatul Mondial din 2018.

28378246_1717959978268056_7373877706205387026_n

Pentru gazde au marcat Hawawi (minutul 10), Al Jassim (minutul 57) și Aseri (minutul 88). În meciul de la Jeddah, pentru selecționata noastră au debutat jucătorii: Andrei Macrițchii, Constantin Bogdan, Alexandru Boiciuc, Valeriu Macrițchi.

În cele trei partide amicale disputate până acum sub conducerea antrenorului Alexandru Spiridon, naționala Moldovei a suferit două înfrângeri și a obținut un egal.