22339396_1579031018827620_6328729052847947168_o

Naționala Moldovei, învinsă de Austria, scor 0:1, în ultimul duel din preliminariile CM 2018

Naționala Moldovei de fotbal a suferit înfrângere și în ultimul meci din campania preliminară pentru Campionatul Mondial. Echipa antrenată de Igor Dobrovolski a cedat în fața Austriei cu scorul de 0:1, în cadrul partidei care s-a desfășurat luni, 9 octombrie, pe stadionul Zimbru din capitală.

Tricolorii au rămas în inferioritate numerică încă din minutul 55, după ce mijlocașul Artur Ioniță a fost eliminat de pe teren din cauza cumului de cartonașe galbene.

Golul oaspeților a venit în minutul 69. Louis Schaub a fost cel care a fructificat o pasă decisivă pe care i-a oferit-o Marco Arnautovic.

După eșecul din meciul cu Austria, echipa noastră încheie grupa D pe ultima poziție. Elevii lui Dobrovolski au acumulat în această campanie preliminară doar două puncte în cele două partide disputate cu Georgia.

(Click pe imagine pentru a mări)bvnvFoto: FMF via Facebook/uefa.com