Untitled collage

UCL: Real Madrid și Bayern Munchen s-au impus în turul din sferturi! Juventus și Sevilla, învinse pe teren propriu

Liga Campionilor a ajuns în faza sferturilor de finală și a revenit marți seara cu două partide de excepție în care Real Madrid și Bayern Munchen au ieșit învingătoare, jucând în deplasare. La Torino, Juventus a pierdut cu 0:3 în fața Galacticilor, în timp ce Sevilla a cedat acasă cu 1:2 în meciul cu bavarezii.

29571456_1983627331683719_4102456569363666595_n

Scorul în partida de pe Allianz Stadium a fost deschis în minutul 3, de Ronaldo. Lusitanul a devenit primul jucător din istorie care a marcat în 10 meciuri de UCL la rând. Același Ronaldo a dublat avantajul echipei sale în minutul 64 dintr-o foarfecă spectaculoasă, iar opt minute mai târziu, Marcelo a punctat pentru 3:0.

În celălalt meci al serii, gazdele au început activ și au reușit să marcheze în minutul 31 prin Sarabia. Bucuria andaluzilor a durat exact cinci minute, egalitatea pe tabelă restabilindu-se după autogolul lui Navas. Elevii lui Jupp Heynckes au trecut în avantaj în minutul 68, grație reușitei lui Alcantara.